Otwierając restaurację, szukaliśmy sprawdzonych starych przepisów. Część z nich pochodzi z pamiętnika naszej babci z okresu międzywojennego. Przepis na sukces to codzienna świeża produkcja, cienkie ciasto do pierogów, farsze bogate w składniki. Najlepsze pierogi w mieście, u nas zjesz jak u mamy.
Codziennie dla naszych gości przygotowujemy ponad 2000 sztuk pierogów, których ciasto i farsz przygotowywane są ręcznie. W produkcji preferujemy zdrowe regionalne produkty. Okoliczni rolnicy produkują naprawdę dobrą żywność.
Sukces zawdzięczamy swojej ciężkiej pracy, ale również pracy naszych pracowników, którzy poprzez szkolenia, podnoszą wciąż swoje umiejętności. Przy okazji chcemy im podziękować za dotychczasową współpracę i zaznaczyć, że to jest również ich sukces. 
W naszej firmie nie podajemy pierogów mrożonych. Część produkcji widać przez okienko, prosto z sali. Specjalnie nie ukrywamy się, aby nasi goście widzieli co dostają, a dostają najświeższe produkty z możliwych. Zaraz po złożeniu zamówienia pierogi są lepione lub te bardziej popularne czekają (nie dłużej niż 15-30 min) ulepione surowe i są wrzucane do gotującej się wody. Cały ten proces jest widoczny dla gości. Widać jak surowe, nie mrożone pierogi wrzucamy do garnków z wodą. Chcę powiedzieć, że całej produkcji pilnuje nasza "Babcia Ania". Jako nasz cel założyliśmy sobie, że produkty, które podajemy, mają być takie, jak w naszym domu, te same receptury powielane w naszej rodzinie od pokoleń.
Nasze wyroby doceniają mieszkańcy, ale nie tylko. Często sprzedajemy zachwyconym klientom, którzy wywożą je w różne części Europy. Mówiono nam już, że jadą do Niemiec, Francji, Angli a nawet do ciepłej Hiszpanii. Mamy również znanych klientów, artystów, piosenkarzy, kabareciarzy, którzy występują w pobliskim MOKIS-ie, a po występach odwiedzali naszą Pierogarnię Stara Chata.
W niedzielę promujemy niedzielne obiady, zapraszamy całe rodziny na obiad, a rosół dla każdego dostaniecie Państwo gratis. Promocja te cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Oleśnicy.
W 2010 r. firma Prymat wybrała naszą restaurację (po anonimowym zbadaniu rynku) jako najlepszą firmę gastronomiczną produkującą wyroby o najbardziej zbliżonym do smaku domowego. Dlatego firma ta podpisała z nami kontrakt, którego efektem było wydanie 300 obiadów gratis dla mieszkańców Oleśnicy.
Wychodząc na przeciw potrzebom, pod koniec 2016 roku wprowadziliśmy w naszej firmie system zamawiania dań poprzez internet z bardzo atrakcyjnymi formami premiowania stałych klientów. System ten od prawie roku działa w naszej drugiej restauracji i jest bardzo ciepło przyjęty przez naszych klientów.